Domů PaedDr. Hana Mühlhauserová 723 093 210 muhlhauserovi@tiscali.cz

Napsali o nás

Ahoj Hani.
Než Ti napíšu, co bych po Tobě potřebovala, tak Tě moc zdravím a obdivuji. Tvoje čeština pro druháky je skvělá, nabízí tolik možností, až z toho hlava přechází. Jsi fakt dobrá a musím Tě pochválit. Zpracovávej dál, protože nic takového u nás na trhu zatím není. Jen to musíš pořádně prezentovat a asi i přesvědčovat konzervativní učitelky, které jsou v něčem zaběhlé a nechce se jim inovovat. (Jana Barabášová, učitelka Senice na Hané)

Pracovní sešity přišly. Děti jsou z nich nadšené. Určitě budeme mít zájem i o 3. ročník. Ještě jednou děkuji. (Vlaďka Chytilová, Jezernice)

Dobrý den, paní Dr. Muhlhauserová,
v tomto školním roce pracuji v 5. třídě s Vaším pracovním sešitem Český jazyk a komunikace pro 5. ročník. Jsem velmi spokojená a sešit mně zjednodušuje práci v hodinách. Je jasný, přehledný, prolínají se v něm pravopisná, slohová cvičení a cvičení pro komunikativní dovednosti. Je prostě úžasný. (Mgr. Jitka Tománková)

Dobrý den,
v příloze Vám zasílám objednávku. Musím Vám sdělit, že paní učitelka o Vašich publikacích hovořila jen v superlativech!! Blahopřeji. (Marie Vaňková, Opava)

Dobrý den paní Muhlhauserová, děkuji Vám za Váš seminář v květnu v Ústí nad Orlicí, který byl pro mě velkým přínosem a za Vaše učebnice českého jazyka, ze kterých jsem mohla ještě teď čerpat a využít ve vyučování Vaše skvělé nápady. Rádi bychom podle Vašich učebnic učili český jazyk na 1. stupni příští rok, proto Vám posílám tuto objednávku a prosím o její vyřízení do konce školního roku. (Lída Tupcová, Cerekvice n. Loučnou)

Pěkné, i když deštivé odpoledne,
zdravím z Červené Vody a hlavně bych Vám chtěla moc poděkovat za pracovní učebnice na prvouku a český jazyk. Velmi hezky se mi s nimi pracuje a je super, jak se jednotlivá témata prolínají. Lepší učebnice neznám, moc mi vyhovují. Ještě jednou díky a přeji mnoho úspěchů v další práci. (S. Kopecká, Červená Voda)

Dobrý večer,
líbí se mi Vaše učebnice, ráda podle nich učím. V příštím roce budu mít třetí třídu, tedy vyjmenovaná slova. Moc mě potěšilo, že se objevila "Vyjmenovaná slova od Z." Vaše knihy se mi moc líbí, dobře se podle nich sestavuje prováděcí plán a krásně se prolínají témata těch 10 lekcí s prvoukou, VV a PČ a dokonce i s AJ po celý školní rok. Učila jsem podle nich 4.,5, tř. a teď i druháky a hodlám pokračovat. (Mirka Končitíková, ZŠ Horní Němčí)

Dobrý den, p. učitelko, loňský školní rok jsem navštívila Váš seminář v Českých Budějovicích. Zároveň jsem si u Vás zakoupila Český jazyk a komunikace pro 2. ročník a Metodickou příručku. Momentálně učím druháčky a velkým přínosem se pro mne stala právě Vaše učebnice, jsem z ní opravdu nadšená, je velmi nápaditá! (Jarka Trojáková, učitelka na ZŠ Vyšší Brod)

Dobrý den.
Děkuji Vám za upřesnění ohledně vyjmenovaných slov. Nevěděli jsme, že existuje i jiná varianta. Pošlete, prosím, VS od Z (s měsíčkem). Jsme s Vašimi pracovními sešity velmi spokojeni a oceňujeme v nich především (kromě jiného) důraz na mluvené slovo a systematičnost. Těšíme se na další spolupráci s Vámi. (D. Křížová, Kněždub)

Milá paní Mühlhauserová!
Jsme páťáci a pracujeme s vaším PS každý den. Váš PS jeden z žáků naší třídy označil jako bestseller. Líbí se nám vaše slohové úkoly, vtipné básničky, pětilístky atd. Vydejte, prosím, PS i pro šestý ročník, kam nyní směřujeme. Těšíme se na ni. Zdraví vás 5.B ZŠ Mikulovice. PS: Když budete projíždět Jeseníky, navštivte nás v Mikulovicích!!!! Rádi bychom se s vámi seznámili.

Vážená paní Mühlhauserová,
děkuji za Váš další úžasný seminář, kterého jsem se v pondělí zúčastnila v Plzni. Vaše vyjmenovaná slova už léta používám, na předchozí škole jsem učila i podle Vaší přírodovědy a vlastivědy. Změnila jsem školu a zde neznají Vaše učebnice, nadšeně jsem vyprávěla kolegyním o semináři a nových učebnicích, přinesla ukázky a mají čas na rozmyšlenou, zda by podle nich chtěly vyučovat. (Blanka Hájková)

Dobrý den,
rád bych vás požádal o zaslání ještě několika kusů prac. sešitů. Jinak po téměř dvou měsících práce s vaší Čj jsem naprosto nadšen. Styblíka jsme ani neotevřeli (a doufám neotevřeme). Práce děti baví, témata jsou nosná - takže velká pochvala a díky. I mě to moc baví, stavět hodiny na vašich materiálech. Inovované Vl a Př jsou též skvělé. (Radek Machatý, Pardubice)

Dobrý den,
jsem ráda, že objednávka dorazila v pořádku. Děkuji nejen za její vyřízení, ale také za úžasné učebnice, podle kterých je radost učit. Přeji Vám krásné léto. (Markéta Pechálová, Domaželice u Přerova)

Dobrý večer paní Mühlhauserová,
setkaly jsme se v pondělí 18. 11. na semináři v Brně a slíbila jsem Vám, že přepošlu mail, kde jedna maminka oceňuje kvality Vašich a nyní už i našich učebnic. Dříve jsem to nestihla. Ještě bych chtěla za sebe a myslím, že i za svoje kolegy, poděkovat za příjemné pondělní posezení. Mluvíte nám z duše. Co se týká češtiny, tak už si nedovedu představit (a myslím, že mluvím za všechny své kolegy), že bychom učili podle jiných učebnic. Jsme nadmíru spokojeni a máme i kladné ohlasy od rodičů. Já osobně Vám dělám reklamu a doporučuji i jiným učitelům :-) (Iva Rösslerová, ředitelka ZŠ Doubravník)

Dobrý den, chtěla jsem ještě jednou vyjádřit svoje nadšení nad volbou učebnic. Když jsem studovala ČJ a komunikaci, tak jsem ocenila fakt, že se konečně děti učí hlavní podstatu jazyka a to je komunikace. Biflování a gramatika jsou jistě důležité, ale ne to hlavní. Také mě potěšila forma, jakou se děti učí věci, které se učí hlavně drilem. V knížce je např. zajímavý článek (se zatoulanými slovy navíc). Dítě má najít legrační slova navíc, zamyslet se nad článkem a až nakonec (jen tak mimochodem:) najít slova nadřazená a podřazená :) Děti v takové aktivitě vidí smysl! To je pak motivuje k dalšímu učení. Oceňuji taky, že jste si dali práci a vytvořili vlastní domácí úlohy. Úloha na téma vět jednoduchých a souvětí souvisí se dnem otevřených oken. Tuto akci děti právě prožili a tak se k úkolu mohou nějak vztahovat a nebrat ho pouze jako nudný dril. Vrchol mého nadšení přišel v době, kdy jsem zjistila, že si v hodinách ČJ děti přehrávají scénky, které se týkají důležitých oblastí jejich života....tj.....používají jazyk ke komunikaci (no jsem tou komunikací posedlá vzhledem k podstatě své práce:). (Linda Cecavová-Certifikovaná dětská facilitátorka Son-rise programu)

Dobrý den,
prošlapávám si s těmito učebnicemi cestičku už mnoho let a začínám (konečně) sklízet první ovoce. Pořád jsou totiž hodně rozšířené věci, které jsem před dvaceti lety dělala pro Novou školu Brno - postaru, se starým obsahem, s papouškováním pravopisu a mluvnice, bez aktivní komunikační výuky, která je ke zvládnutí jazyka a k tvořivé výuce nezbytná. Mým cílem je naučit žáka (pokud možno každého): mít rád svůj rodný jazyk; porozumět mu; připravit jej na každodenní dorozumívání (čtení, mluvení, psaní); naučit jej myslet; rozvíjet fantazii, tvořivost a hlavně pozitivní emoce při výuce. Velmi obdivuji učitelky, které moje záměry (vycházející z RVP a hlavně z potřeb v každodenním životě) pochopí, sdílejí je a dovedou takovou výuku dětem zprostředkovat. Konzervatismus a „vyjeté koleje“ jsou totiž ve školství mnohem silnější, než jsem si dovedla představit. Přeji Vám i Vašim žákům krásné společné chvíle při výuce, mnoho radosti z úspěšně zvládnutých úkolů. Ověřila jsem si v praxi, že když děti něco baví a zaujme, zvládnou k tomu daleko náročnější úkoly a na základě společných zážitků si daleko více zapamatují také z teorie. To je vlastně podstata učení žáků ml. školního věku (musí je téma zaujmout, musí je pochopit a musí s tím mít spojenou činnost, prožitek, aktivitu). Na těchto principech jsou právě postaveny moje učebnice. (odpověď Hany Mühlhauserové, autorky učebnic)

Moc Vám děkuji, kdysi jsem Vaše pracovní učebnice používala jako doplňkové učebnice, nyní už 2. rokem budu jak český jazyk, tak i prvouku vyučovat plně s Vaším pracovním materiálem. Jsou tam skvělé věci a nápady, s kterými se dá úžasně pracovat. Učebnice nadchla i mé druháky - současné a již se těší na třetí třídu, obzvlášť je nadchla prvouka - jiný formát a fialový obal. Přeji Vám krásné léto a mnoho dalších zajímavých nápadů a vydavatelských počinů pro nás některé kantory nadšence. (Magda Krasnokutská, Opava)

Chci Vám moc poděkovat za vynikající učebnice, které tvoříte. Jsou pro mě velkým přínosem a ráda z nich čerpám v hodinách ČJ :-) Předem mnohokrát děkuji za zaslání. (Mgr. Veronika Machalová, Valašské Klobouky)

Vážená paní Mühlhauserová,
moc Vám děkuji, skutečně moc, že jste mi věnovala čas a osvětlila mi mé tápání. Nechci teď dělat chytrou, ale jsem ráda, že jsem to tak taky chápala, taky jsem vycházela i z ukázkových osnov MŠMT, taky i z toho, co jsem od Vás slyšela na Vašich seminářích. Jen po pravdě jsem se bála to příšerné pravopisné učivo vypustit. A hlavně se raduji proto, že budu mít spoustu času věnovat se komunikační a slohové výchově a taky čtení a literární výchově a pracovat s Vašimi bezva pracovními sešity. A protože čtvrťáci hravě strkají do kapsy většinu páťáků, budu si je moci pěkně piplat. A ještě bych Vám ráda napsala, že poté, co jsem byla začátkem loňského školního roku na Vašem semináři a ujasnila jsem si KONEČNĚ, že ve třetí třídě probírám jen vyjmenovaná slova a jejich tvary, cítím se KONEČNĚ v češtině skvěle, volně a beze strachu, že nestihneme všechno probrat. Dětičky to krásně pochopily, zvládly, samozřejmě jsme se příbuzným slovům nevyhýbali ani jsem je před nimi netajila;-), ale tak krásně nám to všechno vyplynulo, uzrálo to v nich a je to pohoda a paráda. Takže ještě jednou moc děkuji, doufám, že se s Vámi zase brzy potkám na nějakém semináři a přeji krásné podzimní dny a hodně úspěchů ve Vaší bohulibé práci. (Laďka Plachá, ZŠ Sádek)

S Vašemi učebnicemi jsem před 5 lety začínala ve velkém na škole já s paní učitelkou Fialovou, jsem z nich nadšená a jak je vidět, se mnou i čím dál více kolegyněk. Prima nápady jsou v metodičkách, již to není jen o procvičování pravopisu, ale i o tolik důležité komunikaci, o prvouce, přírodovědě i vlastivědě ani nemluvím, - žádné zbytečnosti, nadměrné biflování něčeho, co stejně většina žáků zapomene a znovu se to učí na 2. stupni, takže Vám patří za Vaši práci můj velký dík i obdiv. Mějte se krásně a přeji hodně zdraví a spoustu nových nápadů :) (Jitka Knížová, ZŠ Šumava, Jablonec nad Nisou)